BTW69-1200
Active
Design Win
50 A - 1200 Vstandard SCR Thyristor in TOP3 Ins.
Download datasheet Order Direct
Product overview
Description
  • All features
    • Max. repetitive blocking voltage = VDRM, VRRM = 1200 V
    • IGT maximum = 80 mA